Кашель не проходить? Що робити?

З початком зими розпочалися і сезонні вірусні захворювання. Частішають і звернення до сімейних лікарів, адже звичайний кашель може непомітно перерости у гострий бронхіт, а пацієнт отримає негативний вплив хвороби на легені.

На бронхіт щорічно хворіє 5% людства. Запалення слизової бронхів на 80% викликають саме віруси.

Як можна упевнитися, що це саме бронхіт?

1. Звернутися до сімейного лікаря — і він після ретельного огляду, знайомства зі скаргами і симптомами пацієнта зможе поставити попередній діагноз. Іноді достатньо і того, що спеціаліст чує у стетоскопі.

2. Якщо цього не достатньо, сімейний лікар може призначити комп’ютерну томографію легень, яка чітко покаже ознаки бронхіту. Особливо це важливо у випадку підозри на пневмонію з метою виключення останньої.

3. Для додаткової діагностики бронхіту лікар може призначити загальний аналіз крові та сечі, імунологічний та біохімічний аналіз крові, спірометрію, пікфлуометрію, бронхоскопію, бронхографію, ЕКГ та мікробіологічний аналіз мокроти.

Багато хто з пацієнтів каже, що для точного діагнозу достатньо флюрографії або рентгену легень. Маємо зазначити, що до 7’Я Clinic звертаються саме для деталізованих та інформативних досліджень легень — таких, як КТ. Окрім точності обстеження комп’ютерна томографія має ще одну істотну перевагу — низькодозовий режим, при якому організм отримує мінімальне променеве навантаження у порівнянні з іншими видами обстежень.

Так чи інакше, метод діагностики завжди визначається клінічно, тобто після огляду у медичного спеціаліста.

Висновок: первинним і основним є звернення до сімейного лікаря. Саме фахівець вирішує доцільність того або іншого методу обстеження. Не займайтесь самолікуванням і гіпердіагностикою. Звертайтесь до професіоналів при перших ознаках бронхіту.

Телефонуйте за номерами телефонів 7’Я Clinic:

+38 (099) 685 7557
+38 (093) 685 7557
+38 (096) 685 7557