Ендоскоп з камерою та освітленням на кінці приладу вводять через рот і стравохід пацієнта. Пристрій передає зображення на екран, щоб спеціаліст дізнався про стан ШКТ зсередини.
Гастроскопію в нашому центрі 7’Я Clinic проводять з використанням відеоендоскопічної системи FUJINON EPX-4450HD. Обладнання експертного класу має високу якість зображення і забезпечує точність результатів.
Який досвід проведення гастроскопій є у фахівців 7’Я Clinic?
Наші спеціалісти в Кропивницькому провели багато ендоскопічних досліджень під час власної практики. Звертайтесь до нашого центру для проведення гастроскопії при наявності шлункових захворювань, з порушеннями в роботі кишківника та стравоходу, з проблемними станами печінки, жовчовивідних шляхів і підшлункової залози.
Гастроскопія проводиться для того, щоб оцінити стан слизової оболонки внутрішніх органів, зупинити шлунково-кишкову кровотечу, видалити сторонні тіла, провести аналіз на Helicobacter pylori та зробити PH-метрію шлунку.
Що стає причиною призначення гастроскопії?
- Порушення у ковтанні
- Відчуття переповненого шлунку, навіть коли їжі всередині обмаль
- Нема апетиту
- Швидке схуднення
- Нудота, блювота, печія
- Анемія
- Болі в животі
При постійних або періодичних болях, дискомфорті в зоні шлунку обов’язково звертайтеся до лікаря, який призначить необхідне в цьому випадку обстеження — гастроскопію. Саме таке дослідження відкине всі сумніви або підтвердить діагноз.
Кому необхідно пройти гастроскопію в першу чергу??
Якщо ви знаєте про наявність перелічених нижче симптомів, то потрапляєте до групи ризику. Таким пацієнтам необхідно проводити гастроскопію щорічно і в обов’язковому порядку.
Фактори ризику:
- Стравохід Барретта
- Поліпи, новоутворення шлунка у родичів
- Хронічний атрофічний гастрит
- Резекція шлунка 10 років тому і більше
- Поліпи в ШКТ, які раніше виявляли або видаляли
Чи є гастроскопія болісним дослідженням?
За світовими стандартами подібні обстеження організму проводяться у медикаментозному сні. Наш фахівець в області анестезії приготує пацієнта до процедури та буде контролювати його стан кожну хвилину під час діагностування.
Анестезіолог проводить бесіду з пацієнтом задля індивідуального визначення найбільш прийнятного препарату для знеболення. Фахівець запропонує варіанти анестезії, типи наркозу, визначить дозування та виключить алергічні реакції організму.
Це означає одне: болі та дискомфорту під час гастроскопії ви не відчуєте. Пацієнт незначний час знаходиться під дією анестезії, прокидається після неї доволі легко, не відчуває нічого неприємного, побічні реакції відсутні. Під час дії наркозу ендоскопіст ретельно оглядає стравохід, шлунок та дванадцятипалу кишку.
Що зробити для підготовки до гастроскопії?
Останній прийом їжі має відбутися за 6-8 годин до діагностичного обстеження. Будь-яку рідину припиняють пити за 4 години до гастроскопії. Якщо у вас є результати попередніх досліджень, лікар обов’язково прийме їх до уваги. До того ж, перед процедурою необхідно обговорити питання алергії на медичні препарати, перенесені та наявні захворювання, операції в минулому.