Є питання щодо ліків за рецептом?

31 березня багато українців вишукувалося у черги до аптек. Стало відомо, що з 1 квітня буде складніше купити рецептурні препарати: сердечні, гормональні, деякі протиалергічні та навіть проти кашлю.

Хочемо роз’яснити ситуацію та заспокоїти вас. З 1 квітня рецептурні препарати в аптеці можна купити за паперовим або електронним рецептом, який можна отримати у свого сімейного лікаря онлайн.

Що таке рецептурні ліки?

Це лікарські засоби, які підлягають відпуску виключно за рецептом лікаря та призначаються на спеціальних бланках (паперових та електронних).

Цей перелік може включати зокрема:

антибіотики;
протисудомні засоби;
гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні);
препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб;
деякі антигельмінтні препарати;
деякі антигістамінні засоби;
кроворозріджуючі препарати;
антидепресанти, нейролептики та релаксанти;
стероїдні лікарські засоби;
деякі ліки проти болю, кашлю, заспокійливі.

Якими б звичними та безпечними не здавалися ці ліки, їх застосування несе підвищений ризик. Неправильне вживання цих ліків може спричинити виникнення серйозних побічних ефектів, викликати залежність чи нести ризик зловживання.
Саме тому рецепти краще узгоджувати зі своїм сімейним лікарем. Він дасть рецепт з необхідним препаратом, вказавши діючу речовину, дозування та режим прийому, щоб ви залишилися здоровими.

Укласти декларацію з сімейним лікарем та отримати рецепт на ліки можна в 7’Я Clinic (Кропивницький, вул. Преображенська, 79 А). Наш телефон — 0 800 33 75 57.