Кожен українець не має залишатися без належної медичної підтримки навіть у воєнні часи. Тож в цій статті ми пояснимо, як отримати допомогу сімейного лікаря та ліки незалежно від того, де ви зараз знаходитесь і з ким укладена ваша декларація.
Отримання більшості медичних послуг та ліків стає можливим за сприяння сімейного лікаря, який є відправною точкою для будь-якого пацієнта в Україні: Сприяти в отриманні безкоштовних медичних препаратів за електронним чи паперовим рецептом в рамках державної програми «Доступні ліки»
- Надавати професійні консультації очно або онлайн щодо ваших захворювань або здорового способу життя
- Виписувати направлення до вузьких спеціалістів для огляду, діагностики та лікування
- Динамічно спостерігати за станом вашого здоров’я
- Діагностувати та лікувати захворювання
Як записатись до сімейного лікаря переселенцю у Кропивницькому
Якщо у вас була вже укладена декларація з сімейним лікарем – то вам достатньо зателефонувати нам за номерами ☎+38 099 685 7557, +38 093 685 7557, +38 096 685 7557.і перезаключити декларацію з нашим сімейним лікарем.
Якщо у вас не було укладеної декларації, то вам необхідно заповнити попередню анкету https://forms.gle/2sFnDayXnKRh6NGH6 і чекати дзвінка від нашого контакт центру.
Також ви можете скористатися для пошуку сімейного лікаря в місті вашого перебування радимо завітати на сторінку https://ehealth.gov.ua/yak-obraty-likarya/ Для підписання декларації та отримання консультації сімейного лікаря (або спеціаліста вузької спеціалізації) в Кропивницькому радимо звертатися до багатопрофільного медичного центру 7’Я Clinic. Для запису телефонуйте
Які послуги або ліки можна отримати у лікаря первинної ланки?
- тести та аналізи (кров, сеча, глюкоза, холестерин, вагітність, ВІЛ)
- паліативна допомога
- інсулін
- щеплення
- рецепти на ліки, в тому числі безкоштовні
Як зараз можна отримати «доступні ліки»?
В оновленому реєстрі державної програми є 292 медичних препарати, які ви можете отримати навіть в умовах воєнного стану (70 з них — безкоштовно). Ліки від бронхіальної астми, цукрового діабету II типу, профілактики інфарктів та інсультів, серцево-судинних захворювань доступні за рецептом сімейного лікаря, лікуючого фахівця чи будь-якого медика, який надає первинну медичну допомогу.
Аптеки, що співпрацюють з програмою «Доступні ліки» — https://cutt.ly/ASw5Kwv. Перелік доступних препаратів — https://moz.gov.ua/dostupni-liki.
Які можливості є у пацієнтів, які не мають декларації з сімейним лікарем?
Перш за все, отримати паперовий рецепт на препарати для лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та діабету від будь-якого сімейного лікаря в місці вашого перебування. Просто дізнайтеся, де знаходиться найближчий медичний заклад, який надає первинну медичну допомогу. Для отримання інформації щодо цього питання радимо дзвонити за коротким номером Національної служби здоров’я України 16-77 по буднях з 9 до 18 години.