Що таке авітаміноз і як його уникнути

Початок весни — час, коли здоров’я особливо потребує сил та відновлення. Авітаміноз – це дефіцит одного вітаміну або групи вітамінів в організмі людини, який найчастіше виникає у весняно-зимовий період.

Не треба забувати і про гостру респіраторну інфекцію COVID-19, яка вже забрала більше 100 тисяч життів в Україні. Рівно три роки тому ВООЗ назвала поширення цієї хвороби світовою пандемією, а зараз ковід циркулює, як звичайний грип і практично став сезонним захворюванням.

В Україні захворюваність на ковід наразі спадає після березня. Тим не менш, у Всесвітній організації охорони здоров’я вважають, що зможуть оголосити про закінчення пандемії коронавірусу COVID-19 вже до кінця 2023 року.
Один зі способів пришвидшити цей факт — підтримувати здоров’я та насичувати організм вітамінами. Адже багато хто з нас наразі відчуває симптоми весняного авітамінозу — сонливість, підвищену дратівливість, нездужання і апатію, загострення хронічних захворювань і гормональних збоїв.

Весняний авітаміноз та збалансоване харчування пов’язані, тому дієта навесні обов’язково має складатися з білків, жирів і вуглеводів. Для цього вживайте крупи, морепродукти, продукти тваринного походження, фрукти, овочі та зелень, обов’язково в свіжому вигляді, а також варення, соління, висушені або заморожені ягоди, овочеві та фруктові соки.

Слідкуйте за щоденним раціоном, більше часу проводьте на свіжому повітрі, пийте більше рідини, і тоді авітаміноз пройде стороною, а весна принесе радість і гарний настрій.

Сподіваємося, що рекомендації наших лікарів допоможуть відновити вам життєві функції організму в розпал весняного авітамінозу і запобігти його появі в майбутньому. Тому що навесні потрібно радіти життю, насолоджуватися розквітаючій природі, любити і бути коханими. Чого ми вам і бажаємо!