Патологія ендокринної системи займає одне із ведучих місць в загальній захворюваності населення

Симптоми захворювань щитовидної залози небезпечні тим, що маскуються під симптоми захворювань інших органів. Тому так часто люди звертаються за допомогою до різних спеціалістів, витрачаючи час та гроші й отримуючи неправильні діагнози та лікування.

Допомогти такій людині у встановленні вірного діагнозу та призначенні ефективного лікування може лише кваліфікований ендокринолог
Нерідко звертаючись за допомогою до дерматолога з ураженнями шкіри хворий і не підозрює, що причиною його захворювання є аутоімунний тиреоїдит. Він найчастіше супроводжується ураженням шкіри: часто виникають такі хвороби, як вітіліго, дерматит та інші. Також при підвищеній функції щитовидної залози (тиреотоксикоз, гіпертиреоз) можуть виникнути такі симптоми: пітливість, бархатистість, шкіра як у новонародженого, іноді почервоніння обличчя, блищать очі, іноді збільшення очних щілин.

При недостатньому виробленні гормона щитовидної залози розвивається таке захворювання, як гіпотиреоз. Ураження шкіри — це постійний симптом цієї хвороби. Часто навіть без аналізу крові на гормон щитовидної залози ендокринолог може виявити гіпотиреоз. Характерні ознаки при цьому: малорухлива міміка обличчя, вранці з’являються набряки повік (особливо верхніх), лобної ділянки, щік, носа, кистей рук. Додаткові симптоми: шкіра відрізняється особливою сухістю та лущенням через зниження потовиділення, яке в свою чергу виникає за рахунок атрофії потових залоз.

Якщо у вас є якісь зміни на шкірі, і лікування у дерматолога не дає певного результату, зверніться для дообстеження до кваліфікованого ендокринолога.

Для запису на прийом до лікаря-ендокринолога в Кропивницькому телефонуйте за номерами телефонів 7’Я Clinic:
+38 (099) 685 7557
+38 (093) 685 7557
+38 (096) 685 7557