Хто такий сімейний лікар і за що він відповідає?

Перші сімейні лікарі з’явилися ще у VIII-IX століттях в європейських країнах. Заможні родини все життя зверталися до одного й того ж лікаря, якому довіряли питання здоров’я всіх членів сім’ї. Лікар мав можливість допомагати не одному поколінню, знав про умови життя та важливі обставини, був багатопрофільним.
Українська сімейна медицина почала свою історію з експерименту. Першу амбулаторію загальної практики відкрили у Дрогобичі (Львівська область) ще у 1987 році. Вдалий експеримент перейняли інші міста — і в 1995 році МОЗ України затвердив програму підготовки сімейних лікарів. Медична реформа 2018 року призвела до того, що діяльність сімейних лікарів тепер регулює держава.

За що ж відповідає сучасний сімейний лікар в Україні?

✅ Займається діагностикою та лікуванням захворювань.
✅ Збирає повну інформацію щодо хронічних та спадкових захворювань пацієнта, враховує історію захворювань родичів.

✅ Призначає обстеження, лікування, дослідження, контролює та аналізує їх хід.

✅ Якщо ситуація того потребує, сімейний лікар виписує направлення для надання спеціалізованої або високоспеціалізованої медичної допомоги. Таким чином, робота сімейного лікаря скоординована з роботою лікарів інших ланок медичної допомоги.

✅ Веде пацієнтів, що хворіють на соціально небезпечні інфекційні захворювання, займається їх профілактикою.

✅ Імунопрофілактика, консультування щодо здорового способу життя — всі ці питання має контролювати сімейний лікар.

✅ Перед будь-яким призначенням лікарських препаратів чи маніпуляцією лікар має зважити індивідуальні ризики й розробити індивідуальну програму обстеження, лікування та спостереження за здоров’ям.
✅ Надає пацієнту інформацію щодо скринінгових програм.
✅ Спостерігає за неускладненою вагітністю, реалізує медичний догляд за здоровою дитиною.
✅ Лікар координує та організовує виконання лабораторних досліджень, проведення забору біологічного матеріалу.
✅ Оформляє довідки, форми, лікарняні, листки непрацездатності.

У багатопрофільному медичному центрі Кропивницького 7’Я Clinic ви можете обрати свого сімейного лікаря — одного з команди висококваліфікованих спеціалістів, що всебічно володіють інформацією про здоров’я людини. Для запису на прийом до лікаря телефонуйте за номерами ☎+38 099 685 7557, +38 093 685 7557, +38 096 685 7557.