Навіщо потрібна консультація ендокринолога під час планування вагітності?

Кожна жінка бажає народити здорового, активного малюка, який би мав правильний фізичний та психологічний розвиток. Тому майбутній мамі так важливо ретельно підготуватися до зачаття дитини — зокрема, збалансувати гормональний фон щитовидної залози та організму. Адже настання вагітності, виношування, розумовий та фізичний розвиток дитини залежать саме від функціонування щитовидної залози жінки.

Для чого майбутня мама має відвідати ендокринолога перед заплідненням?

Якщо щитовидна залоза виробляє недостатню кількість гормонів — це гіпотеріоз, який позначається на репродуктивній функції жінки і може призвести до порушення місячного циклу, проблем завагітніти та виносити дитину, безпліддя.

Якщо гіпотеріоз виник до вагітності, жінці бажано здати аналізи для визначення стану щитовидної залози.

Якщо гіпотеріоз виявлено під час вагітності, це вимагає уваги лікаря-ендокринолога і якнайшвидшого лікування майбутньої мами. Адже без цього підвищується ризик передчасних пологів та виношування здорової дитини. Найбільш за все гіпотеріоз небезпечний у першому триместрі вагітності, коли йде формування внутрішніх органів та центральної нервової системи дитини.

Якщо гіпотеріоз протікає тяжко та без замісно-гормональної терапії, можуть виникнути вади розвитку плода, затримка розумового розвитку, зниження маси тіла (гіпотрофія), психомоторні порушення, уроджений гіпотеріоз.

Якщо щитовидна залоза виробляє підвищену кількість гормонів — це тиреотоксикоз, який спричиняє ризик ускладнень під час вагітності, затримки розвитку плода, передчасних пологів, спонтанного переривання вагітності, викиднів, мертвонародження. Тому ендокринолог має призначити відповідне лікування для майбутньої матері.

Під час планування вагітності обстеження щитовидної залози є обов’язковим для майбутньої мами. В 7’Я Clinic веде прийом кваліфікований ендокринолог — саме цей фахівець допоможе планувати вагітність навіть за наявності гормональних патологій. Спеціаліст допоможе в повній нормалізації роботи щитовидної залози, проведе УЗД, проаналізує результати тестування крові на тиреотропний гормон (ТТГ), вільний тироксин та антитіла до тиреоїдної пероксидази. Фахівець прийме зважене рішення щодо готовності жінки до виношування та народження здорової дитини.

Для запису на прийом до лікаря-ендокринолога телефонуйте за номерами телефонів 7’Я Clinic:  +38 (099) 685 7557 +38 (093) 685 7557 +38 (096) 685 7557